Warta

Warta warta posprzątania

 

Wiele słynnych miast położonych jest nad rzekami – Londyn, Paryż, Wiedeń, Warszawa czy Poznań... Rzeki od wieków stanowiły kluczowy element w życiu ludzi, dlatego tak ważne jest, aby je chronić.

„Warta warta posprzątania” to nowy ekologiczny projekt Lidl Polska. W ramach międzynarodowej strategii REset Plastic firma zdecydowała się posprzątać brzegi Warty. Realizacja projektu potrwa przez dwa dni, w czwartek i piątek, 8-9 września. Wraz z uczestnikami akcji Lidl posprząta brzegi Warty w Poznaniu. Do udziału zaproszono m.in. szkoły, seniorów, grupy hobbystyczne oraz wszystkich, którzy chcą poświęcić swój wolny czas, by działać na rzecz środowiska.

Partnerem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Jest to jedna z najdłużej działających w Polsce organizacji na rzecz środowiska naturalnego. Wspólnie z Fundacją Lidl zważy zebrane odpady, a następnie zatroszczymy się o to, by śmieci zostały poddane recyklingowi.

W ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Schwarz, Lidl łączy swoje siły na rzecz środowiska w państwach, w których prowadzi działalność. Po raz pierwszy Lidl organizuje akcję sprzątania wzdłuż Dunaju i innych europejskich rzek w 10 różnych krajach – 9 spółkach Lidl i 7 spółkach Kaufland, przy współpracy z zewnętrznymi partnerami. Głównym celem Lidla jest usunięcie plastiku ze środowiska. Firma chce także edukować na temat wpływu plastiku na przyrodę oraz zmobilizować ludzi, aby aktywnie włączyli się w akcję.

Wszystkie działania prowadzone są w ramach wspólnej akcji „River Cleanup Collective @Danube – Together for Cleaner Rivers”, która jest częścią kompleksowej strategii Lidla REset Plastic. Mając na uwadze jeden z postulatów wspomnianej strategii – „REmove” – firma bierze odpowiedzialność za plastik, który już znajduje się w środowisku naturalnym i nie został poddany recyklingowi. Co roku około 10 milionów ton plastiku trafia do zbiorników wodnych, mórz, rzek i oceanów. Lidl chce coś z tym zrobić.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się tutaj.

8 września

Teren przy Parku Szelągowskim: godz. 10:00-14:30, teren powyżej Mostu Lecha: godz. 11:00-15:30

9 września

Teren przy Bramie Poznania: 10:00-14:30

Punkt zbiórki

08/09/2022: teren przy Parku Szelągowskim, teren powyżej Mostu Lecha; 09/09/2022: teren przy Bramie Poznania