Dobre dla Ciebie

Odpowiedzialne Produkty

Odpowiedzialne Produkty

100% etykiet produktów marki Lidl jest weryfikowanych pod kątem tego, czy zawierają wszystkie wymagane prawem informacje. W zależności od kategorii produktu sprawdza się umieszczenie na etykiecie informacji dotyczących jego składu, ostrzeżeń o zawartości, zasad bezpiecznego korzystania z produktu i jego segregacji/ utylizacji. W przypadku artykułów marek własnych mamy znaczący wpływ na produkt – począwszy od wyboru jego składników i kontroli ich pochodzenia, aż do oznakowania jego właściwości na etykiecie. Konsekwentnie zwiększamy w asortymencie udział produktów regionalnych i posiadających certyfikaty rolnictwa ekologicznego. Oferujemy produkty wegańskie i wegetariańskie, by zapewnić roślinną alternatywę dla mięsa oraz nabiału.

Ocena wpływu produktów na zdrowie i bezpieczeństwo

W produktach Lidla stwierdzona ilość pozostałości substancji czynnej może wynosić maksymalnie 1/3 limitu ustawowego. Maksymalna liczba pozostałości poszczególnych substancji czynnych może wynosić 5 w przypadku warzyw i owoców i 4 – w przypadku innych produktów żywnościowych. Nasze działania skupiają się na kontroli potencjalnych pozostałości substancji stosowanych w trakcie produkcji oraz zanieczyszczeń, które mogą powstać na etapie uprawy, hodowli lub produkcji. Sprawdzamy żywność m.in. pod kątem obecności pozostałości pestycydów, akryloamidu i olei mineralnych.

Dodatkowa kontrola produktów jest dokonywana przez wewnętrzny Dział Zapewnienia Jakości. Standardy zapewnienia jakości są również sprawdzane przez zewnętrznych, niezależnych audytorów. Spełniamy m.in. wymagania normy DIN ISO 9001:2015, co potwierdza krajowy instytut testujący DEKRA w corocznych audytach certyfikacyjnych. Koncentrujemy się na pozyskiwaniu produktów z Polski. Warzywa i owoce z Ryneczku Lidla są dostarczane do naszych sklepów codziennie. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi dostawcami, dla których mają znaczenie jakość i poszanowanie natury. Zanim rozpoczniemy współpracę, dostawca musi spełnić wiele wymagań i przejść audyt jakości.

CERTYFIKATY I ZNAKI JAKOŚCI

Wiele materiałów stosowanych w naszych tekstyliach spełnia wysokie standardy zrównoważonego rozwoju. Potwierdzają to liczne certyfikaty i znaki jakości. Kupując nasze produkty, klienci wspierają zrównoważony rozwój oraz produkcję przyjazną dla środowiska.

certyfikaty
key visual Lidl Polska