O Lidlu

O Lidlu

Lidl Polska od 2002 r. jest dla klientów niezawodnym partnerem w zakresie codziennych zakupów spożywczych i przemysłowych wysokiej jakości produktów, w atrakcyjnych niskich cenach, wyprodukowanych w sposób zrównoważony.

Jako świadoma organizacja, Lidl Polska bierze odpowiedzialność nie tylko za aspekt biznesowy naszych działań, ale również za wielowymiarowe i zrównoważone funkcjonowanie w naszym otoczeniu. Komfort dokonywania zakupów przez naszych klientów, odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów, atrakcyjne warunki pracy naszych pracowników jak i oparte na zaufaniu relacje z partnerami biznesowymi to podstawa naszej codziennej działalności. Wartości te są określone w naszych Zasadach Korporacyjnych oraz w Kodeksie Postępowania (Code of Conduct).

W naszej codziennej pracy zwracamy szczególną uwagę na odpowiedzialność ekonomiczną, społeczną i ekologiczną. W 2019 roku zostaliśmy nagrodzeni Retail Business Awards jako firma, która ma największy wpływ na kreowanie trendów rynkowych, konsumenckich i produktowych na krajowym rynku FMCG i jest wzorem, do naśladowania przez rynkowych konkurentów, ale także firmy z innych sektorów polskiej gospodarki.

Naszym pracownikom oferujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia, kładąc nacisk na przejrzyste ścieżki rozwoju, decyzyjność, przedsiębiorczość, możliwości rozwoju oraz konkurencyjne zarobki. Ważną rolę odgrywa zaufanie, uczciwość i szacunek dla różnorodności kultur. Wszystkim pracownikom zapewniamy umowy o pracę i określamy kolejne kroki rozwoju.

Wszyscy nasi pracownicy: zarówno pracujący w sklepach, w centrach logistycznych, jak i w siedzibie firmy, podzielają te same wartości. Wspólnie dążymy do realizowania idei „Więcej na radość z życia” oraz podejmowania działań „W trosce o lepsze jutro”. Poniżej wyjaśniamy nasze zasady korporacyjne.

nagrody w Lidlu

Zdobyte nagrody i wyróżnienia

Każdego dnia podejmujemy odpowiedzialność ekonomiczną, społeczną i ekologiczną oraz pracujemy nad rozwojem w kontekście naszego modelu biznesowego, budując tym samym przyszłość naszej firmy. O tym, że nasze działania przynoszą pożądane rezultaty świadczą prestiżowe nagrody, przyznawane w ramach różnych obszarów naszej działalności.

Nasza jakość

Certyfikowana jakość

Wysoka jakość jest bardzo ważna dla Lidla. Potwierdzają to renomowane nagrody przyznawane naszym poszczególnym produktom. Fakt, że marki własne Lidl często osiągają nawet lepsze wyniki niż odpowiadające im produkty producentów, potwierdzają niezależne wyniki testów, np. wg. Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia 2018 w 2018 roku mleczna czekolada z całymi orzechami Fin Carré była najczęściej kupowaną czekoladą tego rodzaju w Polsce.

 

compliance w Lidlu

Compliance

Przestrzeganie wymogów prawnych jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale i codzienną praktyką. Zawsze postępujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Każdą zmianę legislacyjną traktujemy poważnie, ponieważ współpraca z firmą Lidl cechuje się wysoką rzetelnością, uczciwością i zaufaniem.

zasady korporacyjne

Nasze zasady korporacyjne

Jako międzynarodowa firma jesteśmy świadomi naszej wielkości i obecności w społeczeństwie. W codziennej pracy postępujemy zgodnie z przyjętymi zasadami zarządzania.

to be defined by country

Nasza historia - sukces z pomysłem

 

W 2002 roku powstał pierwszy sklep sieci Lidl w Polsce. Od tego czasu firma stała się stałym elementem sprzedaży detalicznej w Polsce i jest ściśle powiązana z regionalną gospodarką. Obecnie sieć sprzedaży Lidl Polska liczy ok.760 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju, obsługiwanych przez 11 Centrów Dystrybucyjnych oraz zatrudnia ponad 24 000 osób.

Już w latach 30. XX wieku jako hurtownik asortymentu żywności w Niemczech firma Lidl dążyła do oferowania jakości i świeżości w możliwej atrakcyjnej, niskiej cenie.

Od samego początku działalności firmy, zakupy w Lidlu są komfortowe i sprawne, a współpraca z pracownikami i dostawcami charakteryzuje się partnerstwem oraz możliwościami rozwoju.

Działalność Lidl Polska realizowana jest za pośrednictwem sieci sprzedaży, a jej podstawę stanowi zrównoważone i odpowiedzialne podejście do ludzi i środowiska.

Więcej informacji o historii sieci Lidl można znaleźć tutaj ...