Kumulacja świątecznych niespodzianek dla pracowników Lidl Polska!

05.12.2021 12:00:00 | Jankowice

W tym roku, w okresie przedświątecznym, wszystkich pracowników sieci Lidl Polska czeka prawdziwa kumulacja niespodzianek. W związku z otwarciem 800. sklepu firma rozpoczyna wielką akcją promocyjną aplikacji Lidl Plus, w ramach której oferuje aż do 800 zł rabatu na zakupy w swoich sklepach. Dodatkowo do rąk dzieci pracowników trafi ponad 21 000 świątecznych paczek!

W grudniu, który jest szczególnie intensywny dla branży handlowej, Lidl Polska zaprasza wszystkich swoich pracowników do wzięcia udziału w wielkiej akcji promocyjnej Lidl Plus, w ramach której otrzymają oni kupony rabatowe o łącznej wartości 800 zł. W akcji Lidla oprócz pracowników wezmą również udział współpracownicy, a także osoby zatrudnione przez niektórych kontrahentów sieci.

Pracownicy zrealizują kupony za pomocą aplikacji zakupowej Lidl Plus, która pozwala na skorzystanie z wyjątkowej oferty zniżek w sklepach sieci. Lidl Polska wie, że dla wszystkich zatrudnionych w handlu kolejny rok pandemii to 12 miesięcy wymagającej pracy i zaangażowania, z tym większą przyjemnością firma zdecydowała się zaprosić wszystkich swoich pracowników do organizowanej w tym szczególnym, świątecznym czasie akcji promocyjnej Lidl Plus. Lidl Polska pragnie dotrzeć ze swoją aplikacją do jak największego grona użytkowników, dlatego pracownicy będą mogli zaprosić do udziału w akcji dowolnie przez siebie wybrane osoby, w tym swoich bliskich. Tak wysoka łączna wartość możliwych do uzyskania rabatów nie jest przypadkowa, w grudniu br. nastąpi bowiem otwarcie 800. sklepu Lidl Polska. W tym czasie zostanie uruchomionych aż 8 placówek w całej Polsce (Sędziszów Małopolski, Wodzisław Śląski, Janki, 2x Łódź, Nowa Dęba, Myślenice, Poznań).

Lidl przygotował także paczki dla najmłodszych, czyli wszystkich dzieci pracowników do 13 roku życia. W ciągu ostatnich 8 lat sieć wydała ponad 100 tysięcy takich paczek, a w tym roku do rąk pociech pracowników trafi kolejnych 21 500 świątecznych pakietów. Firma postanowiła także zróżnicować prezenty, biorąc pod uwagę wiek dzieci. W ten sposób powstały 4 rodzaje paczek z uwzględnieniem odmiennych potrzeb i upodobań maluchów. W pakietach znajdą się m.in. zabawki dla niemowląt, zestawy do rozwoju motorycznego, drewniane zabawki, gry i puzzle oraz mikrofony karaoke. Starsze dzieci mogą się również spodziewać słodkości.

Lidl Polska od lat przyciąga kandydatów bardzo atrakcyjnymi warunkami pracy i wysokimi zarobkami – wyższymi niż średnie płace w handlu. Od marca 2021 r. pracownicy sklepów, rozpoczynający swoją karierę, zarabiają od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto. Natomiast już po roku pracy pracodawca gwarantuje podwyżkę płacy do poziomu od 3 650 zł brutto do 4 550 zł brutto, a po dwóch latach stażu wynagrodzenie wzrasta do poziomu od 3 900 zł brutto do 4 800 zł brutto.

Ponadto swojej załodze sieć gwarantuje szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia oraz wyprawka „dla maluszka” i pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego. Jedną z zalet pracy w Lidl Polska jest również szansa na rozwój zawodowy – firma promuje równość płacową kobiet i mężczyzn oraz awanse wewnętrzne. Od września wszyscy pracownicy oraz ich bliscy mogą poszerzać swoje kompetencje, dzięki bezpłatnemu dostępowi do eTutor, platformy do samodzielnej nauki języków obcych online.

Jako jedna z pierwszych sieci handlowych, Lidl wprowadził dodatek za pracę w niedziele dla pracowników sklepów i magazynów, niezależnie od wymiaru etatu i stażu pracy. Łączny koszt wypłaconego dodatku od października do lutego wyniesie ponad 7 milionów złotych. Dodatek będzie obowiązywał do końca lutego 2022 r. lub do wejścia w życie nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta. Gratyfikacja w postaci dodatku to nie jedyny benefit, który przysługuje pracownikom podejmującym pracę w niedziele – w zamian za pracę w ten dzień tygodnia przysługuje im również dzień wolny, który można odebrać w okresie 6 dni kalendarzowych poprzedzających lub następujących po takiej niedzieli.

kontakt prasowy

Biuro Prasowe Lidl Polska
biuro.prasowe@lidl.pl
(22) 508 21 00

udostępnij

dowiedz się więcej