Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?

07.04.2020 12:00:00 | Warszawa

Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?

Jako społeczeństwo stoimy aktualnie przed wieloma wyzwaniami związanymi z naszym codziennym funkcjonowaniem. Dla części z nas, szczególnie seniorów 65+, wykonywanie podstawowych czynności jak np. wyjście po leki do apteki czy kupienie żywności wiąże się z ryzykiem, na które często nie chcą się narażać. Lidl Polska przygotował specjalną akcję zachęcającą do pomocy sąsiedzkiej – wystarczy wydrukować, wypełnić i wywiesić plakat w miejscu zamieszkania (np. na klatce schodowej w bloku, na drzwiach wejściowych, czy tablicy informacyjnej) oraz zostać wolontariuszem w swojej okolicy.

Sieci handlowe już podjęły liczne działania mające zapewnić ochronę pracownikom oraz klientom. Mimo to część z nas, szczególnie seniorzy 65+, obawiają się w dalszym ciągu wychodzenia z domu w celu załatwienia podstawowych czynności. Wśród naszych sąsiadów nie brakuje jednak ludzi dobrej woli, którzy są gotowi do pomocy. Jest to piękny gest, a tym samym przejaw solidarności społecznej. Lidl Polska zachęca do pomocy sąsiedzkiej w najbliższej okolicy. Na tą okazję sieć zaprojektowała specjalny plakat w formacie A4 „Sąsiedzie, potrzebujesz pomocy?”, który można wydrukować na domowej drukarce, uzupełnić i wywiesić w miejscu zamieszkania. W ten sposób osoby potrzebujące wsparcia mogą skontaktować  się z tymi gotowymi do pomocy. 

„Wierzymy, że solidarność sąsiedzka to znana wszystkim od dawna forma pomagania, która szczególnie teraz jest nieoceniona. Jest to prosta i jednocześnie bardzo szczytna idea, która w aktualnej sytuacji może sprawdzić się doskonale. Chcemy zachęcić klientów do pomocy potrzebującym w swoim otoczeniu. Plakat, który opracowaliśmy ma połączyć osoby potrzebujące pomocy, z sąsiadami, którzy mogą im tą pomoc okazać – szczególnie myślimy o młodych, witalnych osobach np. studentach”– mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska.

Równorzędnie sieć zaplanowała także drugą akcję z myślą o najmłodszych: wielkanocną kartkę-kolorowankę. W ten sposób dzieci mogą przygotować piękną, kolorową laurkę dla bliskich, z którymi nie mogą się spotkać podczas nadchodzących Świąt Wielkanocy. Te Święta dla wielu rodzin będą nietypowe. Dla bezpieczeństwa część z nas zdecyduje się zrezygnować z wizyty u bliskich. Ważne jest jednak, aby dzieci mogły przekazać bliskim, że mimo to myślą o nich. Kartkę wystarczy pokolorować, pomalować lub wykleić papierem ozdobnym, a film lub zdjęcie z przygotowania kartki wysłać stęsknionym bliskim: babciom, dziadkom, ciociom, wujkom czy sąsiadom.

 

Kartkę-kolorowankę można pobrać tutaj

„Wolontariusze” pragnący pomóc osobom w swojej okolicy mogą pobrać plakat w wersji kolorowej tutaj lub czarno-białej tutaj.

kontakt prasowy

Biuro Prasowe Lidl Polska
biuro.prasowe@lidl.pl
(22) 508 21 00

udostępnij

dowiedz się więcej