Codziennie świeże sushi w Lidlu

08.01.2020 12:00:00 | Warszawa

świeże sushi w Lidlu

Kuchnia japońska ma w Polsce wielu zwolenników, którzy na pewno docenią fakt, że sieć właśnie uruchomiła pilotażowy projekt codziennej dostawy świeżych zestawów sushi do wybranych sklepów Lidl. Pyszne zestawy świeżych rolek zapewni każdego dnia restauracja Yattai.

Dieta Japończyków od lat zdobywa szerokie uznanie smakoszy i uchodzi za jedną z najzdrowszych na świecie. Polacy również doceniają walory smakowe kuchni japońskiej, a szczególnym powodzeniem cieszy się sushi. Do tej pory jednak najczęściej kojarzyło się z wyjściem do restauracji i sporym wydatkiem, a gotowe propozycje na rynku nie dorównywały tym przygotowanym na świeżo w sushi barach. Sieć Lidl Polska chce to zmienić. Właśnie prowadzone są testy codziennych świeżych dostaw sushi z renomowanej restauracji Yattai. Pilotaż obejmuje w tej chwili 10 wybranych sklepów w Poznaniu i okolicach. W przyszłości Lidl planuje rozwinąć projekt na kolejne sklepy.

Świeże zestawy sushi przygotowywane są przez restaurację Yattai, której właściciel, Marcin Kaczmarek, posiada wieloletnie doświadczenie w przyrządzaniu sushi i może pochwalić się certyfikatami gwarantującymi profesjonalizm i odpowiednie kompetencje m.in.: WSSI (World Sushi Skills Institute) przy współpracy AJSA (All Japan Sushi Association). Zestawy dla Lidla są przygotowywane w nocy i dostarczane do sklepów każdego dnia od poniedziałku do soboty, tak aby zagwarantować najwyższą jakość i świeżość produktów. Lidl zadbał o wysokiej jakości składniki oraz ciekawe kompozycje smakowe. Do wyboru jest pięć różnych zestawów smakowych od 24,99 zł do 44,99 zł, w tym specjalny powiększony zestaw weekendowy dostępny w ofercie w piątki i w soboty.

kontakt prasowy


udostępnij

dowiedz się więcej