39 milionów złotych na WOŚP!

Dziękujemy!

02.02.2022 12:00:00 | Jankowice

WOŚP

Lidl Polska wraz z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ogłosili wyniki tegorocznej współpracy. W trakcie Wielkiego Finału Lidl poinformował, że w tym roku przekaże 6 mln zł. Środki pozwolą na zrealizowanie tegorocznych celów – zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Tradycyjnie jak co roku, wszyscy zaangażowani w zbiórki czekali z zapartym tchem na pierwsze wyniki i podsumowanie zbiórek WOŚP. Część z nich poznaliśmy już w trakcie Wielkiego Finału, który odbył się w minioną niedzielę. Dla Lidl Polska to już 13 lat współpracy z Fundacją WOŚP. Zbiórki pieniężne w sklepach sieci trwały tym razem 6 tygodni i zaowocowały wspaniałym wynikiem zebranych środków –  6 mln zł. Od początku współpracy sieci z Fundacją to łącznie 39 mln zł. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na cele tegorocznej edycji, odbywającej się pod hasłem „Przejrzyj na oczy” – umożliwią zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Podziękowania kieruję w szczególności w stronę klientów ipracowników Lidl Polska. Po raz kolejny udowodniliśmy, jak wiele dobra możemy wspólnie uczynić! Łącznie, przez 13 lat naszego zaangażowania w zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zebraliśmy 39 mln zł. Cieszę się, że te pieniądze pozwolą na wsparcie 30. Finału WOŚP. Jestem dumny z zespołu Lidl Polska, który liczy w tej chwili 25 000 osób! Po raz kolejny pokazaliśmy wielką siłę i  solidarność – komentuje Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Zarządu Lidl Polska.

W tym roku, podobnie jak w zeszłych latach, klienci mogli wesprzeć WOŚP dzięki dedykowanym skarbonkom z popularnym serduszkiem. Pojawiły się one we wszystkich sklepach Lidl już 20 grudnia 2021 r. Dodatkowo pod koniec listopada na półkach wszystkich placówek należących do sieci pojawiły się specjalne, jubileuszowe gadżety, m.in. koszulki, kubki czy skarpetki. Zysk z ich sprzedaży został w całości przekazany na realizację celów tegorocznego 30. Finału WOŚP.  

kontakt prasowy


udostępnij

dowiedz się więcej