Jakość dla wszystkich

Nasza jakość

W myśl idei „Więcej na radość z życia” dążymy do tego aby naszym klientom zawsze oferować produkty wysokiej jakości, w atrakcyjnej i niskiej cenie, wyprodukowane w sposób zrównoważony.

Asortyment produktów Lidla jest bardzo szeroki. Klienci mogą znaleźć u nas przede wszystkim produkty spożywcze i artykuły przemysłowe, a na nowoczesnej platformie do rezerwowania win: winnicalidla.pl półkę produktów alkoholowych. Wszystkich klientów zapraszamy także do sklepu online lidl-sklep.pl.

Firma Lidl działa na wielu płaszczyznach, a to co zapewniamy naszym klientom to wysoka jakość. Podejmujemy intensywne działania w kierunku rozwoju oferty produktów spożywczych naszych marek. Lidl posiada w swoim portfolio ponad 100 własnych brandów. Do najbardziej znanych należą wędliny Pikok, nabiał Pilos, pieczywo Chrupiące z pieca, owoce i warzywa z Ryneczku Lidla, woda Saguaro, czy soki Solevita. W ramach czasowych ofert klienci mogą znaleźć w sklepach Lidl produkty spożywcze z całego świata. Są one dostępne np. w ramach Tygodnia Francuskiego, Greckiego czy też Włoskiego. Firma Lidl intensywnie rozszerza ofertę produktów BIO, odpowiadając tym samym na potrzeby klientów. Specjalną ofertę na stałe znajdą także u nas osoby stosujące diety wykluczeniowe. Produkty wege oraz nie zawierające laktozy czy glutenu to stały element naszego asortymentu. Sieć stawia również na produkty od polskich dostawców, w tym szereg artykułów regionalnych. Ogromnym powodzeniem cieszą się także artykuły przemysłowe. W tym zakresie proponujemy klientom produkty marek Lidla. Najpopularniejsze z nich to m.in.: odzież sportowa Crivit, tekstylia dziecięce Lupilu i młodzieżowe Pepperts, odzież damska Esmara, ubrania dla mężczyzn Livergy czy też sprzęt SilverCrest.

Zakupy w sklepach Lidl Polska to oszczędność czasu i pieniędzy oraz tym samym „Więcej na radość z życia”.

 

picture

Nasze produkty

Pochodzenie naszych produktów, proces produkcji i współpraca z naszymi dostawcami są dla nas bardzo ważne. Na co dzień oferujemy klientom produkty: regionalne, sezonowe, ekologiczne, wegańskie i wegetariańskie. Kiedy tylko jest to możliwe decydujemy się także na certyfikowane surowce jak np. te z certyfikatem sprawiedliwego handlu Fair Trade. W zakresie tekstyliów i artykułów przemysłowych stawiamy na wysokiej klasy sprzęt oraz tkaniny przyjazne dla skóry. W asortymencie sklepów Lidl klienci znajdą wszystkie niezbędne produkty, codziennego użytku, od żywności, po karmę dla zwierząt, środki czystości, tekstylia, sprzęt i kosmetyki. Tutaj prezentujemy przegląd produktów marek własnych Lidla oraz nowości w asortymencie.

Więcej informacji
picture

Jakość i bezpieczeństwo

Jakość produktów i ich bezpieczeństwo to dla nas podstawa. Wspólnie z dostawcami pracujemy nad produktami, które spełniają nasze wymagania i odpowiadają na potrzeby klientów. Pierwszy kontakt z dostawcą i ustalenie warunków współpracy rozpoczyna się wiele miesięcy przed wprowadzeniem produktów do sprzedaży. Najważniejszym, początkowym krokiem jest sprawdzenie jakości artykułów oferowanych przez dostawcę - wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC na najwyższym poziomie. Po nawiązaniu relacji handlowej i wprowadzeniu produktów do sprzedaży na bieżąco monitorujemy ich jakość na każdym etapie łańcucha dostaw – rocznie przeprowadzamy kilka tysięcy badań w niezależnych laboratoriach badawczych. Dział Zapewniania Jakości Lidl Polska cały czas czuwa nad zdrowiem i bezpieczeństwem żywności. W razie jakichkolwiek wątpliwości natychmiast wycofujemy produkt ze sklepowych półek.

 

picture
picture

Zrównoważony asortyment

W Lidlu wierzymy, że odpowiedzialna firma może więcej. Może pomagać oraz ma realny wpływ na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Dlatego zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii firmy. To nasz sposób na spełnianie obietnicy jakości, a przez to zabezpieczenie przyszłości dla kolejnych pokoleń. Dążymy do stałej poprawy w całym naszym łańcuchu wartości. Jesteśmy przy tym zwolennikami stosowania prostych rozwiązań.

Czujemy się także odpowiedzialni za jakość i ochronę środowiska, dlatego zapewniamy klientom produkty odpowiadające ich potrzebom oraz pochodzące ze zrównoważonych źródeł. W stałym asortymencie oferujemy m.in. świeże ryby i produkty rybne z certyfikatem MSC, słodycze zawierające kakao UTZ, banany Fair Trade, papierowe torby na zakupy z certyfikatem FSC i wiele innych.

 

Współpraca oparta na zaufaniu

to be defined by country

Współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetowa – sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu naszej firmy. Dzięki tej współpracy, w roku obrotowym 2019 wartość produktów marek własnych Lidl wyeksportowanych przez 241 polskich dostawców za pośrednictwem sieci Lidl do 25 europejskich krajów wyniosła 3,1 mld PLN.

Nasza współpraca z dostawcami opiera się na budowaniu długofalowych relacji biznesowych. Do tego niezbędny jest wzajemny szacunek, zaufanie oraz postępowanie zgodnie z zasadami etyki. Jako społecznie odpowiedzialna, międzynarodowa korporacja zobowiązujemy się do promowania etycznych postaw – relacje z dostawcami to jeden z filarów przyjętej przez nas strategii CSR. Etyki oczekujemy także od naszych dostawców. Rozpoczynając współpracę, każdy z nich podpisuje „Code of Conduct” (zbiór zasad etycznego postępowania).

W naszej ofercie posiadamy kilkaset produktów spożywczych z oznaczeniem „Produkt polski”. Oznaczenie to pozwala klientom na łatwe znalezienie artykułów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców.