Przedświąteczne zbiórki w sklepach

23.11.2022 12:00:00 | Poland

Zbiórki żywności w sklepach Lidl Polska

„Obraz szczęśliwych Świąt” – pod takim hasłem po raz kolejny odbędą się sklepach Lidl Polska świąteczne zbiórki żywności dla potrzebujących. Pierwsza, organizowana wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności, rozpocznie się w piątek, 25 listopada i potrwa do soboty, 26 listopada.  

Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja, z którą Lidl Polska współpracuje już od wielu lat w zakresie edukacji żywieniowej oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności. Świąteczne zbiórki to akcja, której celem jest wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących. Dzięki partnerom, takim jak FPBŻ czy Caritas, Lidl Polska ma pewność, że artykuły spożywcze trafiają we właściwe ręce. Szczególnie w okresie zimowym wiele osób potrzebuje pomocy, a produkty mogą odmienić czyjeś Święta.

Tradycyjnie zbierane są najbardziej przydatne produkty, czyli takie, które nie wymagają szczególnych warunków przechowywania oraz mają długi termin przydatności do spożycia. Szczególnie potrzebne są mąka, makaron, cukier, bakalie, miód, kasza, konserwy, słodycze, olej, kawa, herbata oraz ryż.

„Z Lidl Polska współpracujemy od początku jego istnienia, czyli od 2002 r. Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera, z którym wspólnie możemy stawiać czoła jednym z największych wyzwań dzisiejszego świata – z jednej strony niedożywieniu, a z drugiej – marnotrawieniu żywności. Wspólnie przeprowadzamy dwa razy do roku zbiórki żywności, która trafia do najbardziej potrzebujących – chorych, samotnych, osób w kryzysie bezdomności czy wielodzietnych rodzin. Na temat potrzeby ograniczenia marnotrawienia żywności edukujemy podczas corocznych obchodów Światowego Dnia Żywności oraz poprzez realizowany w szkołach program „EkoMisja. Nie marnuję!”, z którym co roku docieramy do tysięcy uczniów w Polsce”mówi Beata Ciepła Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Lista sklepów Lidl Polska, w których odbędzie się zbiórka żywności Caritas.

Lista sklepów Lidl Polska, w których odbędzie się zbiórka żywności Federacji Polskich Banków Żywności.

kontakt prasowy

Biuro Prasowe Lidl Polska
biuro.prasowe@lidl.pl
(22) 508 21 00

udostępnij

dowiedz się więcej