Lidl wsparł już 553 szkoły w Polsce!

14.04.2022 10:00:00 | Jankowice

Ekomisja - nie marnuję!

Sieć sklepów Lidl Polska wraz z Federacją Polskich Banków Żywności już po raz trzeci edukuje dzieci i młodzież w ramach projektu “EkoMisja - Nie marnuję”. Akcja współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kontynuowana jest od 2018 roku i do tej pory objęła łącznie 52 322 uczniów z 553 szkół w całej Polsce. Cel projektu stanowi kreatywna edukacja młodego pokolenia na temat ekologii, zdrowego stylu życia oraz niemarnowania zasobów – w tym żywności.

Marnowanie jedzenia to wciąż aktualne globalnie zjawisko. Szacuje się, że w samej Polsce marnuje się prawie 5 mln ton żywności rocznie. Bardzo ważne jest więc to, by szerzyć świadomość oraz wiedzę proekologiczną już u najmłodszych dzieci w wieku szkolnym.

Dbamy – nie wyrzucamy

Lidl Polska zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu wyrzucania jedzenia na naszą planetę, dlatego ta kwestia jest stałym i bardzo ważnym elementem odpowiedzialności biznesowej marki. Jako partner Federacji Polskich Banków Żywności już od 18 lat prowadzi aktywności, ukierunkowane na przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Od 3 lat tworzy m.in. program edukacji ekologicznej “EkoMisja - Nie marnuję” i realnie przyczynia się do działań w kontekście zaprzestania marnowania zasobów żywnościowych. 

Edukujmy dzieci i młodzież

Dzięki wsparciu finansowemu Lidl Polska, Federacja Polskich Banków Żywności mogła przygotować i przekazać nauczycielom scenariusze lekcji opracowane przez ekspertów Federacji we współpracy z metodykami i praktykami. Tematy lekcji poruszały zagadnienia ochrony środowiska, niemarnowania żywności i dbania o zdrowie nasze i naszej planety. Każda szkoła angażująca się w projekt mogła też wziąć udział w konkursie z nagrodami. Do dziś, od 2018 roku w projekcie EkoMisja wzięło udział 553 szkół i łącznie 52 322 uczniów. 

kontakt prasowy

Biuro Prasowe Lidl Polska
biuro.prasowe@lidl.pl
(22) 508 21 00

udostępnij

dowiedz się więcej