Nasza historia

Nasza historia

Historia Lidl Polska

Lidl Polska istnieje od 2002 r. Pierwszy z naszych sklepów powstał w stolicy Wielkopolski, w Poznaniu. Od tego czasu do dnia dzisiejszego otworzyliśmy 800 sklepów na terenie całej Polski.

Centrów Dystrybucyjnych Lidl

ulokowanych w całej Polsce

pracowników

każdego dnia pracuje, aby zapewnić klientom komfortowe zakupy artykułów wysokiej jakości w atrakcyjnej, niskiej cenie, wyprodukowanych w sposób zrównoważony.

% obrotu

sieć Lidl Polska osiąga dzięki współpracy z polskimi dostawcami.

Firma Lidl rozpoczęła swoją działalność w Neckarsulm, w Badenii-Wirtembergii w latach 30. XX wieku, jako hurtownia żywności. Był to dość odważny i nietypowy jak na tamte czasy model działalności. Umożliwił jednak firmie dynamiczny rozwój.

Po zaledwie 15 latach 450 sklepów Lidl funkcjonowało w Niemczech jako lokalni dystrybutorzy. Pod koniec lat 80. firma rozpoczęła działalność zagraniczną. Dzisiaj sieć Lidl posiada około 11.550 sklepów w 31 krajach. W latach 2017 oraz 2018 Lidl pojawił się na rynkach: amerykańskim i serbskim. Sklepy Lidl funkcjonują w następujących krajach: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, USA, Wielka Brytania, Włochy.

 

 • 1930

  W Neckarsulm, w Niemczech, założono hurtownię asortymentu żywności Lidl&Schwarz KG. Do dzisiaj międzynarodowa siedziba Lidla znajduje się w Neckarsulm.

 • 1988

  15 lat po założeniu, Lidl prowadzi już ponad 450 sklepów w Niemczech i zatrudnia ponad 5 000 osób.

 • 1989

  Lidl staje się międzynarodową firmą: we Francji otwiera się pierwszy sklep Lidl.

 • 2002

  Powstaje spółka Lidl Polska. Pierwszy sklep zostaje otwarty w stolicy Wielkopolski, w Poznaniu.

 • 2003

  Lidl zatrudnia obecnie w całej Europie około 80 000 pracowników.

 • 2006

  Lidl jako pierwsza sieć dyskontowa stworzyła własną markę produktów certyfikowanych Fairtrade o nazwie „Fairglobe”.

 • 2017

  Lidl ma odwagę przekroczyć ocean i otworzyć pierwsze sklepy w Stanach Zjednoczonych.

 • 2023

  Lidl kontynuuje rozwój w Europie.