Mniej plastiku

REset Plastic

REDUKCJA I RECYKLING - STRATEGIA RESET PLASTIC LIDL POLSKA

Tworzywo sztuczne pełni ważną funkcję w handlu detalicznym artykułami spożywczymi. Jest wytrzymałe, lekkie i może być używane na wiele sposobów, w szczególności chroni żywność podczas transportu i pozwala  zagwarantować klientom jakość, trwałość i świeżość. Ponieważ jednak coraz więcej tworzyw sztucznych jest produkowanych, a zbyt mało przetwarzanych, plastikowe zanieczyszczenia stanowią coraz większy problem dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Jako sprzedawca detaliczny żywności, firma Lidl Polska jest świadoma swojej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Z tego powodu Lidl zobowiązał się, że będzie dążyć do: (a) zmniejszenia zużycia plastiku do 30% do roku 2025 oraz do 35%  do roku 2027 w opakowaniach jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidla oraz do tego, (b) aby 100% opakowań marek własnych Lidla maksymalnie nadawało się do recyklingu do 2025 roku oraz (c) aby wykorzystanie recyklatu w plastikowych opakowaniach produktów marek własnych  wyniosło średnio 25%.

Działania te są częścią międzynarodowej strategii REset Plastic, wprowadzonej w 2018 roku przez Grupę Schwarz, do której należy Lidl Polska. Grupa realizuje wizję "Mniej plastiku - obieg zamknięty".

nasze zobowiązania

% opakowań marek własnych Lidla maksymalnie będzie się nadawało do recyklingu do 2025 r.

Mniejsze zużycie plastiku: o 30% do roku 2025 i o 35% do roku 2027. Zobowiązanie to dotyczy opakowań jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidla.

Średnio 25% wykorzystania recyklatu w plastikowych opakowaniach produktów marek własnych

REset Plastic

Obszary działania w ramach strategii REset Plastic:

REduce
Rezygnujemy z plastiku wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, działając przy tym w sposób odpowiedzialny.

REdesign
Projektujemy opakowania produktów, które są możliwe do recyklingu i tym samym pozostają w obiegu zamkniętym.

REcycle
Zbieramy, sortujemy i poddajemy recyklingowi opakowania produktów tak, aby pozostawały w obiegu zamkniętym.

REmove
We wszystkich obszarach naszej działalności wspieramy redukcję plastiku.

REsearch
Inwestujemy w badania i rozwój rozwiązań sprzyjających redukcji plastiku oraz edukujemy w zakresie recyklingu i ochrony zasobów.