Warta

Warta warta posprzątania

 

Rzeki to jedne z najpiękniejszych rezerwuarów dzikiej natury. Każda z nich to miejsce występowania wyjątkowych roślin oraz schronienia dla setek gatunków zwierząt. Teraz, kiedy bardziej niż kiedykolwiek, rzeki upominają się o naszą troskę, zaopiekujmy się nimi i nie pozwólmy im pozostawać zanieczyszczonymi! 

To już druga edycja ekologicznego projektu „Warta warta posprzątania”. W zeszłym roku do pomocy zgłosiło się ponad 800 wolontariuszy! Wspólne przejście nad poznańskimi brzegami Warty poskutkowało zebraniem prawie 2 ton śmieci. Razem uczyniliśmy rzekę piękniejszą. 

Chcemy urządzić z naszej akcji ekologiczne święto, które angażuje lokalną społeczność. Wydarzenie, w ramach którego wszyscy miłośnicy natury, zarówno młodsi, jak i Ci starsi mogą ramię w ramię wpłynąć na stan środowiska. W tym roku ponownie zaprosiliśmy do współpracy Fundację Nasza Ziemia. To jedna z najdłużej działających w Polsce organizacji na rzecz środowiska naturalnego. Wspólnie z Fundacją Lidl zważy zebrane odpady, a następnie zatroszczymy się o to, by śmieci zostały poddane recyklingowi. Dodatkowo patronat honorowy nad wydarzeniem objął UN Global Compact Network Poland, czyli powołana przez ONZ największa na świecie inicjatywa zrzeszająca zrównoważony biznes. 

W ramach ogólnogrupowej strategii REset Plastic Lidl chce zająć się problemem plastiku. Nasze zaangażowanie ma nie tylko przyczynić się do usunięcia go ze środowiska, lecz także podnieść świadomość problemu oraz edukować ludzi w zakresie ekologii. 

Wszystkie działania prowadzone są w ramach wspólnej akcji „River Cleanup Collective”, która jest częścią kompleksowej strategii Lidla REset Plastic. Mając na uwadze jeden z jej postulatów – „REmove” – firma bierze odpowiedzialność za plastik, który już znajduje się w środowisku naturalnym, a nie został poddany recyklingowi. Co roku około 10 milionów ton plastiku trafia do zbiorników wodnych, mórz, rzek i oceanów. Dlatego jako Lidl Polska postanowiliśmy dołączyć do walki z problemem plastiku. 

Myśl globalnie, działaj lokalnie: Razem walczymy o czyste środowisko z REset Plastic River Cleanup Collective. To nasz wkład w strategię grupy Schwarz dotyczącej zarządzania plastikiem REset Plastic: link

12 września

Teren przy Moście Lecha obok Wartostrady: godz. 11:00-15:30 / Teren po drugiej stronie Warty, przy Moście Lecha: godz. 11:00-15:30

13 września

Teren przy Moście Królowej Jadwigi w pobliżu beach baru „Nurt”: godz. 11:00-15:30

Poniżej prezentujemy mapki z zaznaczonymi miejscami zbiórki w poszczególnych dniach: 

12 września, godz.: 11:00-15:30 –  Kwatera Główna  lub Kwatera Terenowa 
13 września, godz.: 11:00-15:30 – Kwatera Główna

 

Patronat honorowy akcji 

Logo UN GLOBAL COMPACT NETWORK POLAND

UN GLOBAL COMPACT NETWORK POLAND (UN Global Compact Network Poland) jest biurem krajowym oraz lokalnym punktem kontaktowym i informacyjnym dla polskich członków United Nations Global Compact – inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ zrzeszającej biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Swoją misję realizuje poprzez działania w czterech programach parasolowych: Climate Positive, Business and Human Rights, Anti-corruption Programme oraz United Business for Ukraine.