Startują przedświąteczne zbiórki żywności w sklepach Lidl Polska

22.11.2023 14:00:00 | Warszawa

Zbiórki żywności Lidl Polska

Lidl Polska co roku angażuje się w działania pomocowe skierowane do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia sieć organizuje dwie zbiórki żywności – z Federacją Polskich Banków Żywności oraz z Caritas. Zbiórki będą odbywać się w wybranych sklepach w  całej Polsce. Pierwsza rusza już w piątek, 24 listopada.

Tradycyjnie przed świętami klienci i pracownicy sklepów Lidl Polska będą mogli przekazać żywność potrzebującym. Rosnące koszty utrzymania sprawiają, że wielu osób nie stać na świąteczne zakupy. Możemy im pomóc, dokładając produkty spożywcze do specjalnych koszy, które w dniach 24-25 listopada oraz 8 i 9 grudnia będą znajdowały się w sklepach Lidl Polska. Zebrana żywność trafi do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Od początku naszej działalności w Polsce współpracujemy z organizacjami działającymi na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Co roku wraz z Bankami Żywności oraz Caritas organizujemy zbiórki artykułów spożywczych. Dziękujemy naszym klientom oraz pracownikom za dotychczasowe zaangażowanie w niesienie pomocy. Razem możemy sprawić, by nadchodzące święta były dla wszystkich okresem pełnym, radości, spokoju i nadzieipowiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Jak możemy pomóc?

W specjalnie oznaczonych koszach, które znajdą się w wybranych sklepach Lidl Polska za linią kas, należy umieszczać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spo-życia, takie jak: mąka, makaron, cukier, olej, konserwy, przetwory, bakalie oraz słodycze. W dniach 24-25 listopada (piątek i sobota) odbędzie się zbiórka na rzecz lokalnych Banków Żywności.  Natomiast 8 i 9 grudnia (piątek i sobota) będzie można przekazywać żywność Caritas Polska i  Caritas diecezjalnym.

 

Lista sklepów Lidl Polska, w których odbędzie się zbiórka żywności Federacji Polskich Banków Żywności.

Lista sklepów Lidl Polska, w których odbędzie się zbiórka żywności Caritas.

kontakt prasowy

Biuro Prasowe Lidl Polska
biuro.prasowe@lidl.pl
(22) 508 21 00

udostępnij

dowiedz się więcej