Dostawcy artykułów przemysłowych

Dostawcy artykułów przemysłowych

Oferta artykułów przemysłowych, w tym odzieży, obuwia, tekstyliów, sprzętów i akcesoriów, dostępna w sklepach sieci Lidl Polska pochodzi od dostawców z całego świata. Lidl może współpracować bezpośrednio z producentem nad asortymentem produktów dostępnych w ramach marek własnych, dążąc do promowania bardziej odpowiedzialnych metod produkcji. W celu zapoznania się z tym - gdzie? i jak? są wytwarzane produkty, sieć udostępnia pełne wykazy partnerów biznesowych. Informacja ta jest również interesująca dla klientów, którzy chcą mieć świadomość na temat kraju pochodzenia produktu.

Dostawcy artykułów przemysłowych Lidla

Lidl Polska dąży do promowania społecznej odpowiedzialności biznesu i tymsamym udostępniania informacji na temat pochodzenia oraz wytwarzania produktów.

W tym celu firma poniżej publikuje listy dostawców artykułów niespożywczych, które obejmują tekstylia i obuwie, a także sprzęt, zabawki, wyposażenie lub meble ogrodowe i wiele innych. Podobnie jak cała branża, Lidl również pozyskuje dużą część swojego asortymentu artykułów przemysłowych od niezależnych producentów z krajów azjatyckich, takich jak Bangladesz czy Chiny. Pomimo znacznego postępu i wzrostu gospodarczego w tych krajach warunki społeczne i środowiskowe są zróżnicowane.

Lidl w tym zakresie szczególnie koncentruje się na wdrażaniu wymaganych standardów. Na przykład wszystkie zakłady produkujące artykuły przemysłowe marek własnych Lidl są regularnie testowane przez niezależnych, lokalnych ekspertów zgodnie z uznanymi standardami BSCI lub SA 8000. Lidl systematycznie dąży do identyfikowania i wprowadzania ulepszeń w tym zakresie.

Lista producentów tekstyliów i obuwia marek własnych Lidl:

(ostatnia aktualizacja: 23.03.2023)

Lista producentów sprzętów marek własnych Lidl:

(ostatnia aktualizacja: 23.03.2023)